KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17131038

nr 1713 1038

Anders Zorn

(1860-1920), Sverige

Etsning, Signerad, daterad 1917, "Dans i Gopsmorsstugan". Bildmått: 29x19,5, yttermått inklusive ram: 60x47 cm

Kondition: slitage, gulnad

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 14 juli 2025
kl 19:02:07

10/7 20:50:06 1      Vinnande bud

Anders Zorn

Läs mer om Anders Zorn